Стоматологічний словник

Абсцес відмежований гнійно-запальний процес
Адгезивний протез це протез, який фіксується до опорних зубів за допомогою спеціальних матеріалів. Використовується, насамперед, як тимчасова конструкція.
Альвеола лунка в альвеолярному відростку щелепи, у якій знаходиться зуб.
Альвеоліт (лункові болі) запалення лунки видаленого зуба внаслідок ускладнення після операції по видаленню зуба. Причина виникнення – відсутність сформованого кров’яного згустку в лунці, в наслідок чого порушуються нормальні процеси загоєння.
Альвеолотомія розріз стінки альвеоли зуба.
Альвеолектомія

видалення країв альвеоли зуба та ділянок міжальвеолярних перетинок.

Ампутація зубного кореня видалення усього кореня при збереженні коронкової частини зуба.
Аномалія прикусу неправильне змикання зубних рядів.
Аплазія вроджена відсутність зуба, всієї або частини емалі.
Армування створення каркаса для кореневої або коронкової пломби зі спеціального матеріалу, що компенсує недоліки пломбувального матеріалу і перерозподіляє навантаження на більшу площу. Наприклад, застосування скловолоконного штифта при пломбуванні каналу зуба.
Атачмени замкові кріплення протезів, чатіше бюгельних, а також мостовидних.

Брекет ортодонтичний елемент, що приклеюється до передньої поверхні зуба для підтримки дуги. Може бути металевим, пластиковим, керамічним, сапфіровим, позолоченим або флюоресцентним.
Брекет-система незнімний ортодонтичний апарат, який складається з опорної частини - кілець та брекетів, що фіксуються на зубах та активної частини – дуги, за допомогою якої здійснюється зміщення зубів у трьох площинах.
Бюгельний протез це частковий знімний протез, який складається зі штучних зубів та штучної частини ясен. У бюгельній конструкції замість широкої пластинки використовують тонку металеву дугу, завдяки якій пацієнт легше звикає до протеза.
Бюгельний протез с атачменами кріпиться за допомогою спеціальних замків (т.зв. аттачменів) до металокерамічних коронок, які встановлюються на опорні зуби. Завдяки такому способу кріплення досягається надійна фіксація протеза й гарний косметичний результат (замків не видно, тому що вони знаходяться всередині протеза).
Бюгельний протез з кламерами кріпиться на опорні зуби за допомогою спеціальних крючків (т. зв. кламерів).

 

Відкритий кюретаж зубоясенної кишені видалення глибокозалеглих зубних відкладень і запаленої тканини відкритим доступом з розтином ясен, з подальшим поліруванням поверхні кореня зуба і ушиванням ясен. Це робиться у разі глибокого ураження тканин, що оточують зуб, великого глибокого запального процесу.
Вінір це незнімна витончена керамічна або композитна накладка, яку закріплюють на зовнішній стороні передніх зламаних або тих що змінили своє положення чи колір зубах.
Вітальна ампутація пільпи (пульпотомія) збереження життєздатності кореневої пульпи.
Вітальна екстирпація повне видалення пульпи з анастезією.
Вкладка культьова ортопедична конструкція, завданням якої є наступна фіксація штучної коронки або мостовидного протезу у ротовій порожнині. Застосування такої вкладки виправдане при сильному руйнуванні коронкової частини зуба.
Вкладки протези для заміщення дефектів зубів і відновлення анатомічної форми їхніх коронок.
Внутрішньокореневий фіксатор штифт, який уводять у кореневий канал задля покращення фіксації пломби або корнки зуба.
Внутрішньоротовий розріз розріз м’яких тканин порожнини рота внаслідок гострого запалення (наприклад, при „флюсі”).
Вивих зуба ушкодження зв'язкового апарата зуба, що призводить до його зміщення.
Видалення гранулем хірургічна операція по видаленню запаленої тканини ротової порожнини. Може здійснюватися двома способами: видалення гранулеми разом з зубом або резекція верхівки кореня.

Гемисекціявидаленя одного з коренів зуба разом з прилеглою до нього коронковою частиною зуба.
Гингивектоміярозріз пародонтальної кишені на всю її глибину.
Гингивітзапалення тканин десни без залучення костної тканини.
Гингивопластикаперерозподіл пародонтальних клаптиків з метою поліпшення структурного та функціонального стану тканин пародонту.
Гингивотоміярозріз в області ясен.
Гипердонтіянаявність надкомплектних зубів.
Гиперстезіяпідвищена чутливість тканин зуба до механічних, хімічних та темепратурних подразників.
Гипоплазіяпорок розвитку, що полягає у недорозвиненні зуба та його тканин.
Гранулемаобмежена ділянка запаленої тканини у верхівки кореня зуба. Є хронічним осередком інфекції, розташований всередині кістки.
Гуттаперчаспеціальний матеріал для пломбування каналів зуба. Буває „холодною” у вигляді штифтів та „гарячою”, коли вводиться у канал у розігрітому стані.

Девітальна ампутаціявидалення частини пульпи після її попередньої девіталізації. Девітальна екстирпація – повне видалення пульпи після попередньої девіталізації (некротизації).
Демінералізаціявимивання (зменшення) мінеральних компонентів з твердих тканин зуба. Депульпація – видалення пульпи (нерва) з метою усунення запалення або травми.
Дистальний прикусаномалія, що характеризується висуванням верхніх зубів вперед або нижніх зубів назад.
Дистопирувальний зубзуб, що займає неправильне положення у зубному ряді (нахил, поза зубний ряд).
Дуговий протез (бюгель)знімна конструкція, частина базису якої представлена металевою дугою. Такий протез має один або декілька базисів-сідел, армованих металевими каркасами, і утримується на опорних зубах механічними фіксаторами (опорно-утримуючими кламерами, замками).

Екстирпаціяповне видалення зуба.
Ерозіяповерхневе ураження епітеліального покриву шкіри або слизової оболонки.

Закритий кюретаж зубоясенної кишенівидалення глибокозалеглого підясневого каменя і запаленої тканини в області зуба.
Знімний апарат з додатковими активними елементамиортодонтична знімна конструкція, яка складається з пластмасової основи, що прилягає до слизової оболонки ротової порожнини й зубам, та заварених у неї гвинтів, пружини, дротяних деталей, які здійснюють переміщення зубів.
Знімний апарат простий (знімна пластинка)ортодонтична знімна конструкція, яка складається з пластмасової основи, що прилягає до слизової оболонки ротової порожнини й зубам.
Знімний протез для дітейзнімна ортодонтична конструкція для заміщення у дітей молочних або постійних зубів, що були видалені достроково.
Зняття зубних відкладеньвидалення пігментного або мікробного нальоту та зубного каменя з коронкової або кореневої частини зуба.
Зуби штифтовіє штучними коронками, сполученими зі штифтом, за допомогою якого вони фіксуються у кореневому каналі.
Зубна імплантаціяоперація створення додаткової опори шляхом використання спеціальних імплантів різних видів, виготовлених з різноманітних матеріалів.
Зубний каміньтверде вапнове утворення на поверхні зуба. Переважно розташовується у пришийковій ділянці зубів, прилеглих до вивідних проток великих слинних залоз. Кількість зубного каменя залежить від стану мінерального обміну в організмі і гігієнічного стану ротової порожнини.
Зубні відкладеннятвердий та м’який мікробний наліт, щільно зафіксований на поверхні зубів внаслідок недостатньої гігієни. Це первинний фактор розвитку запалення пародонту.
Зубо-яснева кишеняпростір між яснами та зубом.

Іммобілізація зубазнерухомлення зуба за допомогою шин, дроту, стоматологічного матеріалу.
Імплантат (імплант)це, як правило, титановий стрижень, який імплантується в щелепу і служить основою для установки металокерамічної коронки або іншого протеза.

Карієс зубівлокальний патологічний процес, при якому відбувається демінералізація, котором происходят деминерализация, розм'якшення твердих тканин зуба з наступним утворенням порожнини.
Кистапорожнина в кістці щелепи навколо кореня зуба.
Кламерымеханічні пристосування для кріплення знімних протезів або апаратів на опорних зубах.
Клаптева операціяоперація по усуненню патологічної зубоясенної кишені. Проводиться розтин ясен, видалення над- і підясенних зубних відкладень, каменів, шліфовка поверхні кореня, видалення змінених м'яких тканин, повернення ясенного клаптя на місце і ушивання.
Коагуляціянадріз нагрітим інструментом.
Композитвид пластмаси з високим вмістом неорганічного наповнювача.
Кріплення замковіфіксатори знімних протезів, що складаються з матриці та вкладкової частини.
Культьова штифтова вкладкалита конструкція, що індивідуально виготовляється у лабораторії. Вона фіксується у каналах кореня зуба для подальшого відновлення коронкової частини зуба.

Лінгвальна системалінгва в перекладі означає язик. Брекет-система, що кріпиться з внутрішньої сторони зубів, називається лінгвальною.

Матрицяспеціальна стрічка (частіше з целулоїда або металу), охоплює зуб і допомагає формувати пломбу правильної форми.
Місцева анестезіязнеболення одного або декількох зубів шляхом введення у м’які тканини знеболючої лікарської речовини.
Моляривеликі кутні зуби (жувальні).
Мостовидний протезнезнімна конструкція, що складається з декількох металокерамічних коронок і штучних зубів, яка фіксується на опорних зубах і виконує роль забраклих зубів.
Мостовидный протез з опорою на імплантинезнімна конструкція, що складається з декількох металокерамічних коронок і штучних зубів, яка фіксується або на імплантах, або ж на опорних зубах і виконує роль забраклих зубів.

Набряк (флюс)накопичення рідини в м'яких тканинах в результаті травми або запалення.
Напівкоронкиопорний елемент мостовидного протеза, що не покриває вестибулярної поверхні опорного зуба.
Невралгіяураження, головним чином, чутливих нервів. Є короткочасними (1-2 мин.) або постійними нападоподібними болями в зоні іннервації першої – третьої гілок трійчастого нерва. Больовий синдром супроводжують вегетативні прояви (гіперемія обличчя, сльозо- і слинотеча).

Облітераціязвуження або закриття просвіту чого-небудь, наприклад, каналу зуба, унаслідок вікових, запальних змін, або проведеного раніше лікування.
Обтураціязаповнення кореневого каналу пломбувальним матеріалом (паста, гутаперча).
Одинарна керамічна коронкакоронка, виконана з кераміки і цементована на заздалегідь обробленому зубі.
Одинарна металокерамічна коронкаце коронка, що складається з металевого каркаса, облицьованого керамікою.
Ортодонтіярозділ стоматології, який займається профілактикою, діагностикою і лікуванням зубощелепних деформацій.
Ортопантомограма (ОПТГ)оглядовий рентгенівський знімок зубних рядів, що дає картину стану тимчасових і постійних зубів, розташованих в щелепах, височно-нижньощелепних суглобів, гайморових пазух. Необхідна для діагностики і планування лікування.
Ортопедіярозділ стоматології, що займається прибиранням дефектів видимої частини зубів, за відсутності одного або декількох зубів, при повній або частковій втраті зубів.
Остеогінгивопластикаклаптева операція із застосуванням засобів, стимулюючих репаратівні процесіи в пародонті.

Пародонттканини, що оточують зуб. У це поняття входять: ясна, ділянка, що прилягає до кореня зуба, кістки альвеолярного відростка щелепи, зубна зв’язка, цемент кореня зуба.
Пародонтитзапалення тканин, що оточують зуб, із залученням кісткової тканини.
Пародонтоздистрофуюче ураження тканин пародонта.
Пародонтолізідіопатичне захворювання пародопнта з прогресуючим лізисом тканин.
Перикоронаритвоспаление мягких тканей из-за затрудненного прорезывания зуба. Чаще возникает в области последних моляров, вследствие отсутствия места для полного прорезывания зуба, что приводит к травме мягких тканей при накусывании, нарушению процессов самоочищения и воспалению.
Периодонтитзапалення кореневої оболонки зубів і прилеглих до неї тканин (тканин периодонта). Звичайно є наслідком карієсу зубів і виникає при проникненні інфекції з кореневого каналу через отвір на верхівці кореня.
Повний знімний протезце знімний протез, що складається з 14 штучних зубів, розташованих на широкій пластинці, виготовленої з пластмаси під колір ясен. Цей протез використовується при повній відсутності зубів на верхній або нижній щелепі.
Премолярималі кутні зуби (жувальні).
Пульпасудинно-нервовий пучок, що знаходиться у порожнині зуба - пульповій камері.
Пульпітзахворювання пульпи зуба (зубного нерва) запального походження, що протікає найчастіше із присутністю мікроорганізмів і продуктів їхньої життєдіяльності або в результаті травми.

Резекціявидалення частини (кістки або кореня).
Резекція верхівки кореняоперація, яка проводиться з метою видалення хронічного вогнища інфекції у верхівці кореня.
Реконструкціязміна форми зуба шляхом нанесення на нього пломбувального матеріалу.
Ремінералізаціянадхоження мінеральних компонентів у тканини зуба.
Реплантація зубавидалення зуба з метою видалення хронічного джерела інфекції та наступна його пересадка на попереднє місце (у власну лунку).
Репозиція зубаустановка вивихнутого зуба у вихідне положення.
Реставраціявідтворення форми зуба, втраченої у результаті каріозного процесу або травми.
Ретейнер (ретенційний апарат)апарат, що закріплює результат ортодонтичного переміщення зубів. Це може бути пластмасовий знімний апарат або незнімний металевий, який приклеюється на внутрішню сторону зубів. Час носіння – від декількох місяців або років до довічного.
Ретракція яснаоголення частини кореня зуба.

Сепсис одонтогеннийгенералізовне інфекційне захворювання, при якому вхідними воротами для збудника інфекції є дефект твердих тканин зуба або зубоясенного прикріплення.
Синусліфт (синус-ліфтинг)операція на гайморовій пазусі, у результаті якої збільшується об’єм кістки альвеолярного відростка, для подальшого введення імпланта.
Стоматитзапалення слизової оболонки ротової порожнини.

Трансплантація зубапересадка видаленого зуба до іншої альвеоли.
Трепанація коронки зубаруйнування тканин зуба для забезпечення доступу до кореневих каналів.

Установка імплантаоперація, під час якої створюється кісткове ложе, куди потім уводиться імплант.

Френулопластикапластика вуздечок верхньої та нижньої губи та язика.

Цистоектоміяхірургічна операція з видалення кисти

Частковий знімний пластинковий протезце знімний протез, який складається зі штучних зубів, розташованих на пластинці, що була виготовлена зі спеціаьної пластмаси під колір ясен.

Шинирування зубаусунення рухливості зуба шляхом з'єднання його з іншими.
Шліфування пломбизглажування пломби та підгон її під прикус пацієнта.

Персонал

Персонал

У клініці „Медгарант” працюють лише висококваліфіковані спеціалісти. Вони знаються не тільки на традиційних підходах лікування зубів, але й володіють найсучаснішими методиками та технологіями.

До Ваших послуг стоматологи – терапевти, хірурги, імплантологи, ортодонти, пародонтолог, гігієніст.
Майже всі спеціалісти вищої категорії, які постійно вдосконалюють свою майстерність, проходячи стажування в країнах Європи.

Наші лікарі неодноразово відзначалися нагородами та брали участь у спеціалізованих конференціях і семінарах.
Досвід наших спеціалістів — запорука швидкої та якісної допомоги.


Гульдас Олександр Олександрович
Головний лікар ТОВ «Медгарант»
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 1994р. закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Лікарський стаж понад 20 років. В ТОВ «Медгарант» працює з 2007р.

 

 

Терапевти

Марущак Лілія Павлівна>
Завідувач терапевтичним відділенням
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 1983р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Лікарський стаж понад 35 років. В ТОВ «Медгарант» працює з моменту заснування.
Андріанова Наталія Іванівна
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 1981р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця. Лікарський стаж понад 30 років. В ТОВ «Медгарант» працює з 2005 року.
Берсенева Олена Миколаївна
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 1984р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця. Лікарський стаж понад 35 років. В ТОВ «Медгарант» працює з моменту заснування.
Глухотько Людмила Олександрівна
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 1977р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця. 17 років працювала в бюджетній стоматології. З 1994р. працювала в приватній клініці м. Києва. В ТОВ «Медгарант» працює з 1998р. В 2007р. присвоєно звання «Заслужений лікар України». Кожні 5 років проходить курси вдосконалення лікарів. Проходила приватні курси з сучасних методик лікування зубів. Лікарський стаж понад 35 років.
 
 
Гуріна Юліана Миколаївна
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 1994р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Лікарський стаж понад 20 років. В ТОВ «Медгарант» працює з 1996р.
Кваснік Наталія Борисівна
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 1990р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Лікарський стаж понад 25 років. В ТОВ «Медгарант» працює з 2006р.
Киричук Оксана Петрівна
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 1986р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Лікарський стаж понад 25 років. В ТОВ «Медгарант» працює з 2007р.
 
Telegram uEoET4PatZ
Бочаров Антон Русланович
Стоматолог–терапевт
Лікар вищої категорії
В 2020р. закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. В ТОВ «Медгарант» працює з 2023р.
 
Коломійцева Людмила Олександрівна
Стоматолог–терапевт
Лікар першої категорії
В 1999р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Лікарський стаж понад 20 років. В ТОВ «Медгарант» працює з 2015р.

 

 

Ортопеди

Шумейко Олександр Михайлович
Завідувач ортопедичним відділенням
Стоматолог-ортопед.
В 1978р. закінчив Полтавський медичний інститут. Працював на кафедрі Полтавського медичного інституту. Працював на кафедрі ортопедичної стоматології Київського інституту вдосконалення лікарів. Був завідувачем ортопедичним відділенням Миргородської центральної районної лікарні. Лікарський стаж понад 40 років. В ТОВ «Медгарант» працює з моменту заснування.
 
Telegram xh4L9EzZia
Безкоровайна Лариса Петрівна
Стоматолог–ортопед
Лікар вищої категорії
В 2004р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. В ТОВ «Медгарант» працює з 2023р.
 
Карібо Дмитро Леонідович
Стоматолог–ортопед-ортодонт
Лікар вищої категорії
В 1994р. закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. До навчання в університеті закінчив Київське медичне училище №1 і працював зубним техніком. Лікарський стаж понад 20 років. В ТОВ «Медгарант» працює з моменту заснування.
 
Шумейко Антон Олександрович
Стоматолог–ортопед
В 2011р. закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. В ТОВ «Медгарант» працює з 2013р.

 

 

Хірурги

Гарляускайте Ірена Юстинасівна
Завідувач хірургічним відділенням
Стоматолог–хірург, щелепно-лицьовий хірург
Лікар вищої категорії
Кандидат медичних наук. Доцент. В 1981р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. В ТОВ «Медгарант» працює з 2000р.
Вишняк Юлія Леонідівна
Стоматолог–хірург
Лікар вищої категорії
В 1999р. закінчила Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця. Працювала на кафедрі хірургічної стоматології та лікарем в хірургічному відділенні поліклініки при НМУ. Лікарський стаж понад 20 років. В ТОВ «Медгарант» працює з 2003р. З 2012р. має спеціалізацію з дитячої стоматології.
Лялька Вячеслав Володимирович
Стоматолог–хірург
В 2008р. закінчив Донецький Національний медичний університет ім. М.Горького. В ТОВ «Медгарант» працює з 2017р.

Досвід та гарантії

 

Нагорода

Клініка „Медгарант” розпочала свою медичну діяльність у 1995 році.

В теперішній час лікарі клініки здійснюють медичну діяльність на основі ліцензії Міністерства охорони здоров’я АГ №600572 від 14.06.2012р.

За час роботи ми здобули ті якості, які вважаємо нашими головними досягненнями:

 • Досвід
 • Висока якість усіх видів стоматологічних послуг
 • Високий рівень технологій
 • Індивідуальний підхід до кожного пацієнта
 • Максимальний сервіс
 • Саме цим за майже 19-річний досвід роботи ми завоювали авторитет серед клієнтів та партнерів.

Ми завжди докладаємо максимум зусиль, щоб досягти найкращого результата.

Високотехнологічне обладнання та професіоналізм дає нам змогу гарантувати бездоганну якість послуг.

Об’єднавши в єдине ціле знання спеціалістів, найсучасніші методики та технології, новітні матеріали, сучасне обладнання, — клініка „Медгарант” пропонує стоматологічні послуги якісно нового рівня.


Якість цих послуг

підтверджено сертифікатами та нагородами наших спеціалістів.

Усі наші лікарі проходять стажування у країнах Європи та США.

Клініка „Медгарант” — це гармонічне поєднання професійності, технологічності, якості і вартості.

Наш успіх — це Ваше задоволення результатом!

Нагорода

Контакти

Ми знаходимось за адресою:

м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 48, 2-й та 3-й поверхи.

Також маємо Telegram та Viber:
Telegram - 093-140-24-26
Viber - 093-140-24-26
            068-094-27-55

 

Комерційний відділ

 

Понад 10 років „МЕДГАРАНТ” представляє в Україні продукцію німецької фірми „Bredent”.

Одним з напрямків продукціі фірми „Bredent” — це матеріали та інструменти для виготовлення бюгельних протезів.

Асортимент продукції

 • Системи замкових кріплень для бюгельних протезів, атачмени Vario-Stud-Snap (виробник Bredent);
 • воски, дублюючі маси, системи ущільнення телескопічних з’єднань;
 • системи підвищення адгезії металу до кераміки, клеї, профілюючі воскові конструкції, різні допоміжні матеріали;
 • фрези, щітки, диски, бори та інші інструменти;
 • фрезери, повітряно-водяні турбіни, електрошпателі, воскоплавки, вакуумні змішувачі.

Зараз набувають широкого попиту протези з поліпропілену (термопласту, нейлону). Головною відмінністю таких протезів від звичайних акрілових є те, що вони не містять залишкового мономеру, вони біо-сумісні і тому не викликають алергічних реакцій, краще виглядають з естетичної точки зору.