Кожна людина знає, що немає жодної коронки, яка б була краща за природний зуб людини. З метою продовження життя зубу виконуються ряд зубозберігаючих операцій:Зубозберігаючі операціїРезекція верхівки кореня — операція, яка проводится в зубах з хронічними запальними процесами (радікулярні кісти, хронічні періодонтити), при неможливості запломбовування кореня в апікальній частині (непрохідність каналу або злам ендодонтичного інструментарію). 

В багатьох випадках хронічні запальні процеси в вигляді кіст виявляються випадково під час рентгенологічного дослідження, і подальше лікування хворого зуба не потрібно відкладати. Адже хворий зуб схожий на міну вповільненої дії, яка може вибухнути в ті дні, коли ваша імунна система ослаблена (простудні захворення, стрес та інше).

Необхідною умовою для успішної операції є – якісне пломбування кореневого каналу. Пломбування та операцію краще проводити в один день, не чекаючи коли процес загостриться. В деяких випадках під час операції проводять ретрогладне пломбування кореневого каналу. 
Як правило, цю операцію можна проводити майже на всіх зубах, вийнятки — восьмі зуби (зуби мудрості) та моляри (кореневі зуби) з поганим доступом. При успішному проведенні операції зуб може довго служити самостійно, або опорою для коронки.

Гемісекція – операція видалення одного кореня (рідше двох), зберігаючи інші, які в подальшому можуть служити опорою для штучної коронки. Лише стоматолог-ортопед (протезист) повинен вирішувати, чи має сенс проводити данну операцію, чи потрібно видалити весь зуб, та провести подальше протезування (мостовидними потезами або на імплантах).
Існує ще ряд зубозберігаючих операцій, які використовуються рідко та мають вузькі показання, вищенаведенні — найпоширеніші.