Кісткова пластикаВ багатьох випадках разом з втратою зубів відбувається і втрата кістки щелеп, внаслідок запальних або атрофічних процесів. В такому разі перед постановкою імпланта, або в момент проведення імплантації, потрібно проводити операції по збільшенню об’єму кістки (остеопластичні операції).

Під час таких операцій використовуються остеопластичні матеріали, або власна кістка, попередньо взята з інших ділянок щелеп (підборіддя, кутів щелеп та інш.), колагенові та титанові мембрани. Існують багато остеопластичних операцій та їх методик, лікар індивідуально вирішує яка операція максимально вирішить проблему пацієнта.

Однією з найпоширеніших операцій, пов’язаних з кістковою пластикою, є синусліфтинг.

Синусліфтинг

Данна операція успішно проводилася ще в 50-ті роки, в подальшому удосконалювалася та модифікувалася. Існує закритий та відкритий синусліфтинг. Ця операція дозволяє провести імплантацію при значному дефіциті кісткової тканини на верхній щелепі в бічних ділянках. 

закритий — операція, яка проводиться на верхній щелепі безпосередньо під час імплантації, остеопластичний матеріал вводиться через ложе, в якому буде стояти імплант. Під час маніпуляції відбувається підняття дна гайморової пазухи, без пошкодження слизової оболонки та передньої стінки гайморової пазухи. При закритому синусліфтингі можливе підняття рівня кістки до 5 мм. Це дозволяє поставити імплант достатньої довжини, що гарно відобразиться на остеоінтеграції.

відкритий — операція, яка проводиться з порушенням цілостності передньої стінки гайморової пазухи. Ця операція може виконуватися самостійно, або одномоментно з імплантацією, якщо є достатній об’єм для первинної фіксації імпланта. При відкритому синусліфтингі можливе підняття гайморової пазухи на значну висоту.