Стоматологічний словник

Абсцес відмежований гнійно-запальний процес
Адгезивний протез це протез, який фіксується до опорних зубів за допомогою спеціальних матеріалів. Використовується, насамперед, як тимчасова конструкція.
Альвеола лунка в альвеолярному відростку щелепи, у якій знаходиться зуб.
Альвеоліт (лункові болі) запалення лунки видаленого зуба внаслідок ускладнення після операції по видаленню зуба. Причина виникнення – відсутність сформованого кров’яного згустку в лунці, в наслідок чого порушуються нормальні процеси загоєння.
Альвеолотомія розріз стінки альвеоли зуба.
Альвеолектомія

видалення країв альвеоли зуба та ділянок міжальвеолярних перетинок.

Ампутація зубного кореня видалення усього кореня при збереженні коронкової частини зуба.
Аномалія прикусу неправильне змикання зубних рядів.
Аплазія вроджена відсутність зуба, всієї або частини емалі.
Армування створення каркаса для кореневої або коронкової пломби зі спеціального матеріалу, що компенсує недоліки пломбувального матеріалу і перерозподіляє навантаження на більшу площу. Наприклад, застосування скловолоконного штифта при пломбуванні каналу зуба.
Атачмени замкові кріплення протезів, чатіше бюгельних, а також мостовидних.

Брекет ортодонтичний елемент, що приклеюється до передньої поверхні зуба для підтримки дуги. Може бути металевим, пластиковим, керамічним, сапфіровим, позолоченим або флюоресцентним.
Брекет-система незнімний ортодонтичний апарат, який складається з опорної частини - кілець та брекетів, що фіксуються на зубах та активної частини – дуги, за допомогою якої здійснюється зміщення зубів у трьох площинах.
Бюгельний протез це частковий знімний протез, який складається зі штучних зубів та штучної частини ясен. У бюгельній конструкції замість широкої пластинки використовують тонку металеву дугу, завдяки якій пацієнт легше звикає до протеза.
Бюгельний протез с атачменами кріпиться за допомогою спеціальних замків (т.зв. аттачменів) до металокерамічних коронок, які встановлюються на опорні зуби. Завдяки такому способу кріплення досягається надійна фіксація протеза й гарний косметичний результат (замків не видно, тому що вони знаходяться всередині протеза).
Бюгельний протез з кламерами кріпиться на опорні зуби за допомогою спеціальних крючків (т. зв. кламерів).

 

Відкритий кюретаж зубоясенної кишені видалення глибокозалеглих зубних відкладень і запаленої тканини відкритим доступом з розтином ясен, з подальшим поліруванням поверхні кореня зуба і ушиванням ясен. Це робиться у разі глибокого ураження тканин, що оточують зуб, великого глибокого запального процесу.
Вінір це незнімна витончена керамічна або композитна накладка, яку закріплюють на зовнішній стороні передніх зламаних або тих що змінили своє положення чи колір зубах.
Вітальна ампутація пільпи (пульпотомія) збереження життєздатності кореневої пульпи.
Вітальна екстирпація повне видалення пульпи з анастезією.
Вкладка культьова ортопедична конструкція, завданням якої є наступна фіксація штучної коронки або мостовидного протезу у ротовій порожнині. Застосування такої вкладки виправдане при сильному руйнуванні коронкової частини зуба.
Вкладки протези для заміщення дефектів зубів і відновлення анатомічної форми їхніх коронок.
Внутрішньокореневий фіксатор штифт, який уводять у кореневий канал задля покращення фіксації пломби або корнки зуба.
Внутрішньоротовий розріз розріз м’яких тканин порожнини рота внаслідок гострого запалення (наприклад, при „флюсі”).
Вивих зуба ушкодження зв'язкового апарата зуба, що призводить до його зміщення.
Видалення гранулем хірургічна операція по видаленню запаленої тканини ротової порожнини. Може здійснюватися двома способами: видалення гранулеми разом з зубом або резекція верхівки кореня.

Гемисекціявидаленя одного з коренів зуба разом з прилеглою до нього коронковою частиною зуба.
Гингивектоміярозріз пародонтальної кишені на всю її глибину.
Гингивітзапалення тканин десни без залучення костної тканини.
Гингивопластикаперерозподіл пародонтальних клаптиків з метою поліпшення структурного та функціонального стану тканин пародонту.
Гингивотоміярозріз в області ясен.
Гипердонтіянаявність надкомплектних зубів.
Гиперстезіяпідвищена чутливість тканин зуба до механічних, хімічних та темепратурних подразників.
Гипоплазіяпорок розвитку, що полягає у недорозвиненні зуба та його тканин.
Гранулемаобмежена ділянка запаленої тканини у верхівки кореня зуба. Є хронічним осередком інфекції, розташований всередині кістки.
Гуттаперчаспеціальний матеріал для пломбування каналів зуба. Буває „холодною” у вигляді штифтів та „гарячою”, коли вводиться у канал у розігрітому стані.

Девітальна ампутаціявидалення частини пульпи після її попередньої девіталізації. Девітальна екстирпація – повне видалення пульпи після попередньої девіталізації (некротизації).
Демінералізаціявимивання (зменшення) мінеральних компонентів з твердих тканин зуба. Депульпація – видалення пульпи (нерва) з метою усунення запалення або травми.
Дистальний прикусаномалія, що характеризується висуванням верхніх зубів вперед або нижніх зубів назад.
Дистопирувальний зубзуб, що займає неправильне положення у зубному ряді (нахил, поза зубний ряд).
Дуговий протез (бюгель)знімна конструкція, частина базису якої представлена металевою дугою. Такий протез має один або декілька базисів-сідел, армованих металевими каркасами, і утримується на опорних зубах механічними фіксаторами (опорно-утримуючими кламерами, замками).

Екстирпаціяповне видалення зуба.
Ерозіяповерхневе ураження епітеліального покриву шкіри або слизової оболонки.

Закритий кюретаж зубоясенної кишенівидалення глибокозалеглого підясневого каменя і запаленої тканини в області зуба.
Знімний апарат з додатковими активними елементамиортодонтична знімна конструкція, яка складається з пластмасової основи, що прилягає до слизової оболонки ротової порожнини й зубам, та заварених у неї гвинтів, пружини, дротяних деталей, які здійснюють переміщення зубів.
Знімний апарат простий (знімна пластинка)ортодонтична знімна конструкція, яка складається з пластмасової основи, що прилягає до слизової оболонки ротової порожнини й зубам.
Знімний протез для дітейзнімна ортодонтична конструкція для заміщення у дітей молочних або постійних зубів, що були видалені достроково.
Зняття зубних відкладеньвидалення пігментного або мікробного нальоту та зубного каменя з коронкової або кореневої частини зуба.
Зуби штифтовіє штучними коронками, сполученими зі штифтом, за допомогою якого вони фіксуються у кореневому каналі.
Зубна імплантаціяоперація створення додаткової опори шляхом використання спеціальних імплантів різних видів, виготовлених з різноманітних матеріалів.
Зубний каміньтверде вапнове утворення на поверхні зуба. Переважно розташовується у пришийковій ділянці зубів, прилеглих до вивідних проток великих слинних залоз. Кількість зубного каменя залежить від стану мінерального обміну в організмі і гігієнічного стану ротової порожнини.
Зубні відкладеннятвердий та м’який мікробний наліт, щільно зафіксований на поверхні зубів внаслідок недостатньої гігієни. Це первинний фактор розвитку запалення пародонту.
Зубо-яснева кишеняпростір між яснами та зубом.

Іммобілізація зубазнерухомлення зуба за допомогою шин, дроту, стоматологічного матеріалу.
Імплантат (імплант)це, як правило, титановий стрижень, який імплантується в щелепу і служить основою для установки металокерамічної коронки або іншого протеза.

Карієс зубівлокальний патологічний процес, при якому відбувається демінералізація, котором происходят деминерализация, розм'якшення твердих тканин зуба з наступним утворенням порожнини.
Кистапорожнина в кістці щелепи навколо кореня зуба.
Кламерымеханічні пристосування для кріплення знімних протезів або апаратів на опорних зубах.
Клаптева операціяоперація по усуненню патологічної зубоясенної кишені. Проводиться розтин ясен, видалення над- і підясенних зубних відкладень, каменів, шліфовка поверхні кореня, видалення змінених м'яких тканин, повернення ясенного клаптя на місце і ушивання.
Коагуляціянадріз нагрітим інструментом.
Композитвид пластмаси з високим вмістом неорганічного наповнювача.
Кріплення замковіфіксатори знімних протезів, що складаються з матриці та вкладкової частини.
Культьова штифтова вкладкалита конструкція, що індивідуально виготовляється у лабораторії. Вона фіксується у каналах кореня зуба для подальшого відновлення коронкової частини зуба.

Лінгвальна системалінгва в перекладі означає язик. Брекет-система, що кріпиться з внутрішньої сторони зубів, називається лінгвальною.

Матрицяспеціальна стрічка (частіше з целулоїда або металу), охоплює зуб і допомагає формувати пломбу правильної форми.
Місцева анестезіязнеболення одного або декількох зубів шляхом введення у м’які тканини знеболючої лікарської речовини.
Моляривеликі кутні зуби (жувальні).
Мостовидний протезнезнімна конструкція, що складається з декількох металокерамічних коронок і штучних зубів, яка фіксується на опорних зубах і виконує роль забраклих зубів.
Мостовидный протез з опорою на імплантинезнімна конструкція, що складається з декількох металокерамічних коронок і штучних зубів, яка фіксується або на імплантах, або ж на опорних зубах і виконує роль забраклих зубів.

Набряк (флюс)накопичення рідини в м'яких тканинах в результаті травми або запалення.
Напівкоронкиопорний елемент мостовидного протеза, що не покриває вестибулярної поверхні опорного зуба.
Невралгіяураження, головним чином, чутливих нервів. Є короткочасними (1-2 мин.) або постійними нападоподібними болями в зоні іннервації першої – третьої гілок трійчастого нерва. Больовий синдром супроводжують вегетативні прояви (гіперемія обличчя, сльозо- і слинотеча).

Облітераціязвуження або закриття просвіту чого-небудь, наприклад, каналу зуба, унаслідок вікових, запальних змін, або проведеного раніше лікування.
Обтураціязаповнення кореневого каналу пломбувальним матеріалом (паста, гутаперча).
Одинарна керамічна коронкакоронка, виконана з кераміки і цементована на заздалегідь обробленому зубі.
Одинарна металокерамічна коронкаце коронка, що складається з металевого каркаса, облицьованого керамікою.
Ортодонтіярозділ стоматології, який займається профілактикою, діагностикою і лікуванням зубощелепних деформацій.
Ортопантомограма (ОПТГ)оглядовий рентгенівський знімок зубних рядів, що дає картину стану тимчасових і постійних зубів, розташованих в щелепах, височно-нижньощелепних суглобів, гайморових пазух. Необхідна для діагностики і планування лікування.
Ортопедіярозділ стоматології, що займається прибиранням дефектів видимої частини зубів, за відсутності одного або декількох зубів, при повній або частковій втраті зубів.
Остеогінгивопластикаклаптева операція із застосуванням засобів, стимулюючих репаратівні процесіи в пародонті.

Пародонттканини, що оточують зуб. У це поняття входять: ясна, ділянка, що прилягає до кореня зуба, кістки альвеолярного відростка щелепи, зубна зв’язка, цемент кореня зуба.
Пародонтитзапалення тканин, що оточують зуб, із залученням кісткової тканини.
Пародонтоздистрофуюче ураження тканин пародонта.
Пародонтолізідіопатичне захворювання пародопнта з прогресуючим лізисом тканин.
Перикоронаритвоспаление мягких тканей из-за затрудненного прорезывания зуба. Чаще возникает в области последних моляров, вследствие отсутствия места для полного прорезывания зуба, что приводит к травме мягких тканей при накусывании, нарушению процессов самоочищения и воспалению.
Периодонтитзапалення кореневої оболонки зубів і прилеглих до неї тканин (тканин периодонта). Звичайно є наслідком карієсу зубів і виникає при проникненні інфекції з кореневого каналу через отвір на верхівці кореня.
Повний знімний протезце знімний протез, що складається з 14 штучних зубів, розташованих на широкій пластинці, виготовленої з пластмаси під колір ясен. Цей протез використовується при повній відсутності зубів на верхній або нижній щелепі.
Премолярималі кутні зуби (жувальні).
Пульпасудинно-нервовий пучок, що знаходиться у порожнині зуба - пульповій камері.
Пульпітзахворювання пульпи зуба (зубного нерва) запального походження, що протікає найчастіше із присутністю мікроорганізмів і продуктів їхньої життєдіяльності або в результаті травми.

Резекціявидалення частини (кістки або кореня).
Резекція верхівки кореняоперація, яка проводиться з метою видалення хронічного вогнища інфекції у верхівці кореня.
Реконструкціязміна форми зуба шляхом нанесення на нього пломбувального матеріалу.
Ремінералізаціянадхоження мінеральних компонентів у тканини зуба.
Реплантація зубавидалення зуба з метою видалення хронічного джерела інфекції та наступна його пересадка на попереднє місце (у власну лунку).
Репозиція зубаустановка вивихнутого зуба у вихідне положення.
Реставраціявідтворення форми зуба, втраченої у результаті каріозного процесу або травми.
Ретейнер (ретенційний апарат)апарат, що закріплює результат ортодонтичного переміщення зубів. Це може бути пластмасовий знімний апарат або незнімний металевий, який приклеюється на внутрішню сторону зубів. Час носіння – від декількох місяців або років до довічного.
Ретракція яснаоголення частини кореня зуба.

Сепсис одонтогеннийгенералізовне інфекційне захворювання, при якому вхідними воротами для збудника інфекції є дефект твердих тканин зуба або зубоясенного прикріплення.
Синусліфт (синус-ліфтинг)операція на гайморовій пазусі, у результаті якої збільшується об’єм кістки альвеолярного відростка, для подальшого введення імпланта.
Стоматитзапалення слизової оболонки ротової порожнини.

Трансплантація зубапересадка видаленого зуба до іншої альвеоли.
Трепанація коронки зубаруйнування тканин зуба для забезпечення доступу до кореневих каналів.

Установка імплантаоперація, під час якої створюється кісткове ложе, куди потім уводиться імплант.

Френулопластикапластика вуздечок верхньої та нижньої губи та язика.

Цистоектоміяхірургічна операція з видалення кисти

Частковий знімний пластинковий протезце знімний протез, який складається зі штучних зубів, розташованих на пластинці, що була виготовлена зі спеціаьної пластмаси під колір ясен.

Шинирування зубаусунення рухливості зуба шляхом з'єднання його з іншими.
Шліфування пломбизглажування пломби та підгон її під прикус пацієнта.

Персонал

Персонал

У клініці „Медгарант” працюють лише висококваліфіковані спеціалісти. Вони знаються не тільки на традиційних підходах лікування зубів, але й володіють найсучаснішими методиками та технологіями.

До Ваших послуг стоматологи – терапевти, хірурги, імплантологи, ортодонти, пародонтолог, гігієніст.
Майже всі спеціалісти вищої категорії, які постійно вдосконалюють свою майстерність, проходячи стажування в країнах Європи.

Наші лікарі неодноразово відзначалися нагородами та брали участь у спеціалізованих конференціях і семінарах.
Досвід наших спеціалістів — запорука швидкої та якісної допомоги.


Грачов Александр Владимирович
Главный врач ООО «Медгарант».
Стоматолог – Терапевт
Врач высшей категории
В 1982г. окончил медицинское училище с отличием. В 1987г. окончил Туркменский государственный медицинский институт им. Академика Парабучева с отличием. В 1989г. окончил ординатуру Национального медицинского университета им. А.А. Богомольца . Имеет авторское свидетельство на изобретение в области терапевтической стоматологи. С 1998 по 2001г. был главным врачем 2-й поликлиники Шевченковского р-на г.Киева. С 2002г. работает в ООО «Медгарант» заведующим терапевтическим отделением. Врачебный стаж более 25 лет.

 

 

Терапевты

Андрианова Наталия Ивановна
Стоматолог – Терапевт
Врач высшей категории
В 1981г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 30 лет. С 2005г. работает в ООО «Медгарант».
Берсенева Елена Николаевна
Стоматолог – Терапевт
Врач І категории
В 1984г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 30 лет. В ООО «Медгарант» работает с момента основания.
Глухотько Людмила Александровна
Стоматолог – Терапевт
Врач высшей категории
В 1977г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца 17 лет работала в бюджетной стоматологи. С 1994г. работала в частной клинике г. Киева. С 1998г. работает в ООО «Медгарант» В 2007г. присвоено звание: « Заслуженный врач Украины» Каждые 5 лет проходит курсы усовершенствования врачей. Проходила частные курсы по современным методикам лечения зубов. Врачебный стаж более 35 лет.
Гульдас Александр Александрович
Стоматолог – Терапевт
Врач высшей категории
В 1994г. окончил Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 20 лет. В ООО «Медгарант» работает с 2007г.
Гурина Юлиана Николаевна
Стоматолог – Терапевт
Врач высшей категории
В 1994г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 20 лет. С 1996г. работает в ООО «Медгарант».
Квасник Наталия Борисовна
Стоматолог – Терапевт
Врач высшей категории
В 1990г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 25 лет. В ООО «Медгарант» работает с 2006г.
Киричук Оксана Петровна
Стоматолог – Терапевт
Врач высшей категории
1986г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 25 лет. В ООО «Медгарант» работает с 2007г.
Костюченко Елена Васильевна
Стоматолог – Терапевт
Врач І категории
В 1998г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 16 лет. В ООО «Медгарант» работает с 2014г.
Марущак Лилия Павловна
Стоматолог – Терапевт
Врач высшей категории
В 1983г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 30 лет. В ООО «Медгарант» работает с момента основания.

 

 

Ортопеды

Вьюницкий Виктор Иванович
Стоматолог – Ортопед
Врач І категории
В 2001г. окончил Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Врачебный стаж более 13 лет. В ООО «Медгарант» работает с 2003г.
Карибо Дмитрий Леонидович
Стоматолог – Ортопед-Ортодонт
Врач высшей категории
В 1994г. окончил Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца До учебы в университете закончил Киевское медицинское училище №1 и работал зубным техником. Врачебный стаж более 20 лет. В ООО «Медгарант» работает с момента основания.
Шумейко Антон Александрович
Стоматолог – Ортопед
В 2011г. окончил Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца В ООО «Медгарант» работает с 2013г.
Шумейко Александр Михайлович
Врач высшей категории.
Стоматолог – Ортопед.
В 1978г. окончил Полтавский медицинский институт. Работал на кафедре Полтавского медицинского института. Работал на кафедре ортопедической стоматологи Киевского института усовершенствования врачей. Был заведующим ортопедическим отделением Миргородской центральной районной больницы.
Врачебный стаж более 36 лет.
В ООО «Медгарант» работает с момента основания.

 

 

Хирурги

Гарляускайте Ирена Юстинасовна
Стоматолог – Хирург
Врач высшей категории
Кандидат медицинских наук. В 1981г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца В ООО «Медгарант» работает с 2002 г.
Баранова Юлия Леонидовна
Стоматолог – Хирург
Врач І категории
В 1999г. окончила Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца Работала на кафедре хирургической стоматологи и доктором в хирургическом отделении в поликлинике при НМУ. Врачебный стаж более 10 лет. В ООО «Медгарант» работает с 2003г. С 2012г. имеет специализацию по детской стоматологии.
Лялька Вячеслав Владимирович
Стоматолог – Хирург
В 2008г. окончил Донецкий Национальный медицинский университет им. М. Горького. С 2017г. работает в ООО "Медгарант".

Досвід та гарантії

 

Нагорода

Клініка „Медгарант” розпочала свою медичну діяльність у 1995 році.

В теперішній час лікарі клініки здійснюють медичну діяльність на основі ліцензії Міністерства охорони здоров’я АГ №600572 від 14.06.2012р.

За час роботи ми здобули ті якості, які вважаємо нашими головними досягненнями:

 • Досвід
 • Висока якість усіх видів стоматологічних послуг
 • Високий рівень технологій
 • Індивідуальний підхід до кожного пацієнта
 • Максимальний сервіс
 • Саме цим за майже 19-річний досвід роботи ми завоювали авторитет серед клієнтів та партнерів.

Ми завжди докладаємо максимум зусиль, щоб досягти найкращого результата.

Високотехнологічне обладнання та професіоналізм дає нам змогу гарантувати бездоганну якість послуг.

Об’єднавши в єдине ціле знання спеціалістів, найсучасніші методики та технології, новітні матеріали, сучасне обладнання, — клініка „Медгарант” пропонує стоматологічні послуги якісно нового рівня.


Якість цих послуг

підтверджено сертифікатами та нагородами наших спеціалістів.

Усі наші лікарі проходять стажування у країнах Європи та США.

Клініка „Медгарант” — це гармонічне поєднання професійності, технологічності, якості і вартості.

Наш успіх — це Ваше задоволення результатом!

Нагорода

Контакти

Ми знаходимось за адресою:

Україна, 01030 м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 48, 2-й поверх

 

Комерційний відділ

 

Понад 10 років „МЕДГАРАНТ” представляє в Україні продукцію німецької фірми „Bredent”.

Одним з напрямків продукціі фірми „Bredent” — це матеріали та інструменти для виготовлення бюгельних протезів.

Асортимент продукції

 • Системи замкових кріплень для бюгельних протезів, атачмени Vario-Stud-Snap (виробник Bredent);
 • воски, дублюючі маси, системи ущільнення телескопічних з’єднань;
 • системи підвищення адгезії металу до кераміки, клеї, профілюючі воскові конструкції, різні допоміжні матеріали;
 • фрези, щітки, диски, бори та інші інструменти;
 • фрезери, повітряно-водяні турбіни, електрошпателі, воскоплавки, вакуумні змішувачі.

Зараз набувають широкого попиту протези з поліпропілену (термопласту, нейлону). Головною відмінністю таких протезів від звичайних акрілових є те, що вони не містять залишкового мономеру, вони біо-сумісні і тому не викликають алергічних реакцій, краще виглядають з естетичної точки зору.